Omtale
Føj til favoritter Del Send
Musik | 21/11/12

Vinyl-tvangsauktion - SMASH FOR CHARITY

Tidspunkt

Fredag 7. dec. 2012, kl 22:00

Café Nutid

Sankt Peders Stræde 1
1453 København K

Åbningstider

Onsdag 9-22
Torsdag 9-24
Fredag 9-02
Lørdag 13-02
Udvalgte søndage

  • Foto: Ikke oplyst Lagt på af bruger:
Brugeromtale
Oprettet af: Nutid Café og Bar 21. nov 2012
Senest redigeret af Nutid Café og Bar 29. nov 2012

Månedlig Vinyl-tvangsauktion hver første fredag i måneden, hvor gamle plader kommer under hammeren.

Der er mulighed for alt, lige fra at smadre Shubidua Greatest-plader, til at finde lige præcis dén gamle John Lennon plade du manglede til mælkekassen i din hipster-vinylsamling.

Vind desuden gode premier i vinyl-tombolaen eller ølbilletter ved bonusspørgsmålene. Alt imens glorien kan pudses, idet vinylerne er skænket af pladeforretningen "Accord", og alle penge ubeskåret går til Folkekirkens Nødhjælps projekter.

Kom ind, byd og fest til Smash for Charity!

Se steder i nærheden...

Javascript is required to view this map.
Kort

Skriv en anmeldelse

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar. Log ind eller Register

Bliv opdateret på byens koncerter, cocktailbarer, klubber og alt der rører sig i nattelivet hver uge.

email:

Byliv | 04/11/13

Vind med AOK

AOK har altid masser af spændende konkurrencer med fede præmier.
Foto: AOK.dk
Byliv | 08/04/14

Hvem skal nomineres til Byens Bedste 2014?

Årets kategorier ligger klar, men hvem fortjener en nominering? Giv dit bud, og vind fede præmier.

AOK Tjenester